Jakie ubranka mogą przydać się psom w zimę?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Niskie temperatury dają się we znaki nie tylko ludziom. Nasze czworonogi również marzną na spacerach i potrzebują stosownego ubrania wierzchniego. Jakie ubrania dla psa wybrać na zimę, by były dla niego wygodne i skutecznie chroniły przed zimnem? Podpowiadamy!  

Jakie rasy psów potrzebują zimowego ubrania?  

Nie wszystkie psiaki boją się niskich temperatur. Duże rasy psów, zwłaszcza długowłosych, doskonale czują się nawet podczas mrozów. Psiaki, które mają dużą masę ciała i gęstą sierść, nie przejmują się raczej zimową aurą na dworze. O wiele gorzej mają się wtedy małe pieski, których nie grzeje gruba skóra i warstwa tłuszczu. To właśnie dla takich maluchów przyda się ubranie dla psa na zimę

Psy ważące poniżej 10 kg mogą zmarznąć w czasie zimowych mrozów. Spacery w niskich temperaturach mogą być dla nich nieprzyjemne i męczące. Warto zadbać o ich komfort termiczny. Małe rasy krótkowłose mogą zimą potrzebować nawet dwóch warstw ubrania – na przykład swetra lub bluzy i kurtki. 

Jak wybrać kurtkę dla psa?   

Rodzaj ubranka, jaki wybierzesz dla swojego psa, ma ogromne znaczenie dla jego komfortu. Kupując kurtki dla psów, zwróć uwagę na to, by nie były one zbyt ciasne, zapewniały swobodę ruchu i nie krępowały ani nie ocierały łapek. Unikaj także niepotrzebnych ozdobników, takich jak kaptur z futerkiem, niepraktyczne zamki czy wiszące elementy. Może to stresować psa i ograniczać jego komfort, co sprawi, że zwierzak nie będzie chętnie nosił swojego ubranka.   

Praktycznym rozwiązaniem są kamizelki, które nie osłaniają co prawda łapek psa, ale w dużo mniejszym stopniu krępują jego ruchy, co jest dla zwierzaka wygodniejsze. Zadbaj o to, by ubranko nie haczyło i nie wyrywało sierści psa, a dodatkowo było miękkie i miłe w dotyku. Niektóre tkaniny sztuczne mogą tworzyć na sierści lub skórze psa napięcie elektrostatyczne, którego wyładowania są bardzo nieprzyjemne. Jeśli zauważysz takie zjawisko, nie ubieraj więcej psa w takie ubranie. Może to wywoływać w zwierzęciu lęk i prowadzić nawet do zachowań agresywnych wynikających ze strachu, frustracji i próby obrony.  

Buty dla psa   

Zimą najniższa temperatura panuje przy gruncie. Nawet, jeśli temperatura powietrza jest całkiem przyjemna, ziemia może być jeszcze bardzo zimna. Niektóre pieski z wrażliwymi łapkami mogą odmrażać sobie poduszki łapek, co jest bardzo bolesne. Dodatkowym powodem, dla którego zimą warto szczególnie dbać o psie łapki, jest fakt, że chodniki są wtedy posypywane solą, by zapobiegać oblodzeniu. Sól bardzo podrażnia skórę na łapach psa i może powodować pękanie poduszek.   

W okresie zimowym należy przede wszystkim stosować kremy ochronne na łapki oraz myć je po każdym spacerze. Sól pozostająca na łapach może zacząć podrażniać skórę dopiero po czasie, dlatego warto myć psu łapki bardzo dokładnie. Kremy i balsamy ochronne i nawilżające to w okresie od listopada do marca must have każdego opiekuna psa.   

Czasem krem nie wystarcza. Duże zasolenie na chodnikach oraz bardzo niskie temperatury mogą okazać się zbyt wymagającej dla delikatnej skóry łapek. W takiej sytuacji należy sięgnąć po buty dla psa, aby w jeszcze większym stopniu chronić go przed negatywnymi skutkami mrozów. Dzięki bucikom łapy będą ciepłe, a sól nie będzie im straszna! W ten sposób zapewnisz swojemu psiakowi komfort nawet podczas spacerów w śniegu.   

Fot.: Vlad Chețan/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Masaż tajski – na czym polega?
/
Masaż tajski – na czym polega?
Potrzebujesz ulgi fizycznej i odprężenia? Wypróbuj masaż tajski.
Aloes – poznaj jego niezwykłe właściwości
/
Aloes – poznaj jego niezwykłe właściwości
Pomaga przy oparzeniach, trądziku i łupieżu, przy złym trawieniu i odwodnieniu. Przynosi też ulgę w wielu innych schorzeniach. O czym mowa? O aloesie. Poznaj niezwykłą moc tej rośliny!
Do czego używane są rękawice taktyczne? 
/
Do czego używane są rękawice taktyczne? 
W artykule tym przyjrzymy się różnym zastosowaniom rękawic taktycznych oraz korzyściom, jakie mogą one przynieść użytkownikom.