BHP w firmie. Z czym wiąże się zatrudnianie pracowników? Poznaj podstawowe obowiązki pracodawcy

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bezpieczeństwo swoich pracowników powinno być priorytetem każdego pracodawcy. Nieprzestrzeganie przepisów może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, a nawet utratą życia lub zdrowia w razie wypadku w miejscu pracy. Kodeks pracy jasno określa obowiązki pracodawcy i pracownika. Przepisy zostały uregulowane w § 2 art. 2373 oraz w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 roku. Nowo zatrudniona osoba musi przejść szkolenie wstępne z zakresu BHP jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepsze warunki w firmie. 

Szkolenia z BHP dla pracodawców i pracowników. Instruktaż ogólny i stanowiskowy dla wielu stanowisk

Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy dla pracowników. To z tym kojarzą nam się szkolenia BHP. Jego celem jest zaznajomienie nowej osoby z podstawowymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Kodeksem, jak również w firmie. Elementem szkolenia BHP są też zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. 

W przypadku, gdy taki kurs nie zostanie przeprowadzony z pracownikiem, pracodawca może mieć w tym zakresie problemy. Lekceważenie tego obowiązku skutkuje wysokimi karami pieniężnymi, które wynoszą od 1000 zł do nawet 30000 zł. Straci na tym również pracownik, który nie został przygotowany do bezpiecznego wykonywania obowiązków, zwiększając tym samym ryzyko wypadku w pracy. Szkolenia BHP w Warszawie z EHS Consulting to możliwość skorzystania z usług online, które w ostatnim czasie stały się popularne. 

Dotacje na poprawę warunków pracy. Zdobądź dodatkowe pieniądze dla rozwoju Twojej firmy

Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę, że istnieje dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków pracy. Jest to szansa na zakup niezbędnych sprzętów, które dostępne są niezależnie od wielkości firmy. Warunkiem dotacji jest spełnienie określonych warunków m.in. nie zalegać z opłacaniem składek, podatków czy nie ubiegać się ponownie o uzyskanie dodatkowych środków w przeciągu 3 lat. Duże przedsiębiorstwo może liczyć nawet na zwrot w wysokości 20% kosztów inwestycji. W lepszej sytuacji jest mała firma, zatrudniająca między 10 a 49 pracowników, która otrzyma aż 80% dotacji. 

Pieniądze te mogą zostać wykorzystane na wsparcie przedsiębiorstw w prewencji wypadkowej. W ramach tego będzie można zakupić m.in. klimatyzację, oświetlenie, wentylację, wózek widłowy, pomosty robocze, schodołazy lub windę dekarską. Wszystkie wnioski oceniane są pod względem merytorycznym i to na ich podstawie zostanie wydana decyzja o przyznaniu środków na rozwój firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak radzić sobie ze stresem w pandemii? Spotkanie online z psychoterapeutką Adrianą Klos
/
Jak radzić sobie ze stresem w pandemii? Spotkanie online z psychoterapeutką Adrianą Klos
Dowiedz się, jak skutecznie zadbać o zdrowie psychiczne swoje i najbliższych w czasie pandemii
Rano czy wieczorem – kiedy najlepiej biegać?
/
Rano czy wieczorem – kiedy najlepiej biegać?
Bieganie jest bardzo dobrym sposobem na polepszenie kondycji. Dowiedz się, o jakiej porze dnia warto biegać!
Przysmaki dla psa – jakie wybrać?
/
Przysmaki dla psa – jakie wybrać?
Jak wybrać idealny przysmak dla psa? Czym się kierować w jego zakupie? Na jakie składniki zwracać szczególną uwagę? To i wiele więcej znajdziesz w naszym artykule!