Jak nauczyć się obcego języka?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie od dzisiaj wiadomo, że znajomość języków w dzisiejszych czasach bardzo się przydaje. Jednak ich nauka może okazać się trudna. Zobacz, jak skutecznie nauczyć się obcego języka.

Zaplanuj proces nauki

Na początku nauki języka warto podzielić cały materiał na części i tematy, aby później móc je przyswajać w odstępach czasowych. Przygotuj plan ogólny, w którym zaznaczysz konkretne tematy do opanowania w ciągu tygodnia, czy kilku wyznaczonych dni. Ponadto wyszczególnij konkretne godziny nauki, aby było one dla ciebie jak najbardziej efektywne. Możesz także zakupić dodatkowe materiały, które ułatwią ci naukę. Księgarnia językowa to doskonałe miejsce, aby nabyć książki dydaktyczne. 

Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu

Przeciętnie człowiek potrzebuje 7 godzin snu dziennie. Są jednak osoby, którym wystarczy tylko 6 godzin, a jeszcze inni potrzebują tego czasu o wiele więcej. Sam musisz ustalić, ile potrzebujesz czasu, aby twój organizm w pełni się zregenerował. Pamiętaj, że jeśli będziesz wypoczęty i zrelaksowany, twój mózg z łatwością będzie przyswajał nowy materiał.

Znajdź swoją motywację

Chcąc zacząć naukę języka obcego, musisz zadać sobie główne pytanie, dlaczego chcesz się go nauczyć? Jakie korzyści będziesz z tego miał w przyszłości. Najlepiej, gdy zapiszesz swój cel na kartce i powiesić w widocznym miejscu, aby zawsze mieć swoją motywację na widoku.

Korzystaj z mnemotechniki

Mnemotechnika to sposób ułatwiający przechowywanie, zapamiętywanie i przypominanie sobie różnych informacji. W czasie nauki wykorzystaj skojarzenia i wyobraźnię (to jest prawą półkulę mózgu). Dzięki temu odciążysz lewa półkulą, która codziennie obarczona jest największym ciężarem zapamiętywania suchych faktów i regułek. Szybciej będziesz się uczyć, gdy konkretne słowa lub liczby skojarzysz ze słowami kluczami, lub wpleciesz je w krótką historyjkę.

Powtarzaj materiał

Musisz wiedzieć, że każdy człowiek posługuje się dwoma rodzajami pamięci — długotrwałą i krótkotrwałą. Powtarzając materiał, pozwolisz na zarejestrowanie go w pamięci długotrwałej. Dzięki temu powstanie trwały ślad pamięciowy, a tobie z łatwością będzie posługiwać się zapamiętanymi informacjami.

Rób przerwy krótkie i długie

Zwróć uwagę, że także twoja pamięć ma swoje ograniczenia. Nie zarejestrujesz więcej informacji, niż umożliwią ci to twoje naturalne predyspozycje, samopoczucie i aktualny poziom skupienia. Rób sobie krótkie przerwy, po 5-7 minut, co 30-45 minut nauki. 20-minutowe, to jest dłuższe przerwy, rób za to, co 2 godziny. Dzięki temu wzmocnisz swój poziom skupienia i uwagi i lepiej przyswoisz nową wiedzę.

Fot.: Annika Gordon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wiosenna joga dla seniorów online!
/
Wiosenna joga dla seniorów online!
Chcesz poznać podstawy jogi? Szkoła Jogi "Halasana" zaprasza na zajęcia wszystkich seniorów.
Jak dbać o romantyzm w związku?
/
Jak dbać o romantyzm w związku?
Romantyzm to jeden z filarów udanego związku. Jak go jednak podtrzymać w wieloletniej relacji? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!
Czym powinny charakteryzować się dobre rolki dla dzieci?
/
Czym powinny charakteryzować się dobre rolki dla dzieci?
Dobra jakość rolek dla dzieci jest niezwykle istotna, ponieważ ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort malucha podczas jazdy.